درب ضد سرقت ایرانی

آناهیتا

3,200,000 تومان

درب ضد سرقت ارزان

آوا

1,700,000 تومان

درب ضد سرقت ایرانی

میترا

2,500,000 تومان

درب ضد سرقت ایرانی

تاوریژ

2,750,000 تومان

درب ضد سرقت ایرانی

ونوس سفید

3,000,000 تومان

درب ضد سرقت ایرانی

یاسمن

2,650,000 تومان

درب ضد سرقت ارزان

لادن

1,800,000 تومان

درب ضد سرقت ایرانی

گلس

3,250,000 تومان

درب ضد سرقت ارزان

الیکا

1,700,000 تومان

درب ضد سرقت ایرانی

لاله

2,650,000 تومان

درب ضد سرقت ایرانی

شیشه بیضی

2,500,000 تومان

درب ضد سرقت ارزان

سپیده

1,700,000 تومان

درب ضد سرقت ایرانی

نیلوفر

2,650,000 تومان

درب ضد سرقت ایرانی

دلارام

2,650,000 تومان

درب ضد سرقت ایرانی

نازنین

2,650,000 تومان

درب ضد سرقت ارزان

میلانو

1,700,000 تومان

درب ضد سرقت ارزان

ترانه

1,700,000 تومان

درب ضد سرقت ایرانی

ونوس

3,000,000 تومان

درب ضد سرقت ایرانی

نسرین

2,650,000 تومان

درب ضد سرقت ارزان

مینا

1,800,000 تومان

درب ضد سرقت ایرانی

گلنار

2,650,000 تومان

قیمت درب ضد سرقت

قیمت درب ضد سرقت یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب یک درب است. درب های ضد سرقت بسیار متنوع هستند و این تنوع باعث شده است تا تفاوت قیمت بسیار زیادی هم در مدل های مختلف وجود داشته باشد.  ما زمانی از خرید خود راضی هستیم که احساس کنیم محصول مورد نظرمان را به قیمت مناسبی خریده ایم و به قول معروف سرمان کلاه نرفته است. اگر بخواهیم خیلی خلاصه در مورد عوامل موثر بر قیمت درب ضد سرقت بگوییم باید به تفاوت در روکش (رویه) در، تفاوت در ورق فولادی درون درب ها و البته تفاوت در قفل و لولای در اشاره کنیم. ضمن این که کشور سازنده در هم روی قیمت آن موثر خواهد بود. پس پیشنهاد می کنیم حالا که قصد خرید یکی از این درب ها  را دارید تا انتهای این مقاله همراه باشید تا همه فوت و فن های تشخیص قیمت مناسب را با شما در میان بگذاریم. بعد از خواندن این مقاله شما به یک متخصص قیمت درب های ضد سرقت تبدیل خواهید شد!

قیمت درب ضد سرقت

تاثیر کشور سازنده در قیمت درب ضد سرقت

نام کشور سازنده درب تا حدودی در قیمت آن موثر است. در بازار ایران درب های ضد سرقت ترک به درب های با کیفیت معروف شده اند و از این رو ساخت کشور ترکیه بودن یک درب تا حدی موجب افزایش قیمت آن می شود یا به قولی باعث می شود خریداران حاضر باشند پول بیشتری را برای خرید آن هزینه کنند.

درب های چینی هم زمانی به درب های بی کیفیت معروف بودند و به طور معمول قیمت پایینی داشتند. البته این روزها به دلیل تحریم و بالارفتن قیمت دلار، دیگر درب های چینی ارزان ترین درب های موجود در بازار نیستند و دربهای بی کیفیت ارزان قیمت اکثرا تولید خود ایران هستند.

درب های ایرانی هم معمولا در بازه متوسط به بالا دیده می شدند اما امروزه درب ضد سرقت ایرانی بازه قیمت بسیار زیادی دارند و از درب های ارزان بی کیفیت تا ارزان با کیفیت و اقتصادی (معمولی) را شامل می شوند و حتی درب های لوکس ایرانی هم تولید می شوند.

به طور خلاصه اگر بخواهیم تاثیر کشور سازنده را بر روی قیمت تشریح کنیم باید بگوییم که اگر به دنبال درب های لوکس و گران قیمت هستید باید به سراغ درب های اصل ترک بروید، اگر به دنبال یک درب با قیمت متوسط هستید باید در جستجوی درب‌های ترک مونتاژ ایران یا درب های چینی با کیفیت و یا درب های خوب ایرانی باشید و اگر قصد خرید درب ارزان قیمت را دارید بهتر است در گزینه های ارزان ایرانی به دنبال آن بگردید.

نوع استفاده از درب ضد سرقت

محل نصب درب ضد سرقت و کاربری آن هم در قیمت درب ضد سرقت موثر است. درب ضد سرقت می تواند در مکان های متفاوتی نصب و استفاده شود. برای مثال می تواند به عنوان درب ورودی یک آپارتمان مسکونی باشد و یا به عنوان درب ورودی یک واحد اداری یا تجاری قرار گیرد. همچنین ممکن است این درب ها به عنوان ورودی یک ساختمان ویلایی (درون شهر یا خارج شهر) و یا درب لابی یک مجتمع (به عنوان یک درب ورودی لوکس) مورد استفاده قرار گیرند. قطعا هر یک از این شرایط نیاز به درب خاصی متناسب با آن شرایط و البته با قیمت متفاوت با سایر شرایط دارد.

به عنوان یک قاعده کلی می توان گفت هر چه که شرایط محل نصب درب، امنیت بیشتری را بطلبد درب مورد نیاز هم گران تر خواهد بود و قیمت بیشتری خواهد داشت.

درب خانه های ویلایی خارج شهر یکی از درب هایی است که به امنیت بسیار بالایی نیازمند است. از این رو در صورتی که قصد نصب درب ضد سرقت برای این کار را دارید حتما از بهترین مدل ها که البته قیمت بالایی نیز دارند استفاده کنید. قطعا باید تاکید شما بر امنیت بسیار بالای درب باشد.

درب لابی هم نیاز به امنیت بالایی دارد. گرچه قرار گرفتن مجتمع در داخل شهر تا حدی مشکل امنیت را برطرف می کند اما به هر حال درب هایی که در معرض دسترسی بیگانگان هستند باید امنیت بیشتری داشته باشند. البته یکی از عواملی که درب های لابی را گران می کند، اندازه نسبتا بزرگ آن ها است که در قسمت مربوطه به آن اشاره خواهیم کرد.

درب ورودی آپارتمان های اداری یا تجاری هم به امنیت نسبتا بالایی احتیاج دارند؛ به ویژه که به طور معمول این گونه واحدها شب ها خالی هستند و کسی در آنها نیست. البته مجتمع هایی که دارای نگهبان هستند تا حدی امنیت خوبی دارند و می توان از درب های معمولی هم در آنها استفاده کرد.

درب ورودی آپارتمان های مسکونی داخل شهر می توانند از درب های ضد سرقت با کیفیت معمول استفاده کنند. توجه داشته باشید که در مورد درب های معمولی، بیشترین اختلاف قیمت از رویه  (روکش) درب حاصل می شود و از این رو می توان با یک بودجه متوسط هم یک درب کاملا ایمن خریداری کرد.

تاثیر ابعاد در قیمت درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت معمولا اندازه مشخصی دارند و در اندازه های استاندارد به بازار عرضه می شوند. البته این درب ها هم مثل درب های معمولی دو نوع “تک لنگه” و “دو لنگه” دارند.

قیمت درب های دو لنگه بیشتر از درب های تک لنگه است. یکی از مهم ترین دلایل این امر نیاز به مواد اولیه بیشتر برای تولید این درب ها و البته سختی بیشتر تولید آن ها است. اگر برای محل نصب درب ضد سرقت نیاز دارید تا عرض بیشتری داشته باشید (برای مثال عبور و مرور زیادی دارید) می بایست از درهای دولنگه استفاده کنید که البته قیمت بالاتری هم خواهند داشت.

درب های تک لنگه و دو لنگه هر یک می توانند اندازه های مختلفی داشته باشند. اصولا هر چه درب بزرگتر باشد قیمت بیشتری هم خواهد داشت.

همچنین اگر درب های معمولی پاسخگوی نیاز شما نیستند و با توجه به محل نصب لازم است تا درب مورد نظر شما در اندازه های خاصی تولید شود حتما با ما تماس بگیرید تا مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار دهیم. در این گونه موارد قاعدتا شما باید از درب های ضد سرقت ایرانی استفاده کنید تا امکان هماهنگی با کارخانه و تولید درب با نیازهای شما فراهم باشد.

تاثیر کیفیت اجزا بر قیمت درب ضد سرقت

چارچوب

چهارچوب درب های ضد سرقت کمترین تاثیر را در قیمت آنها دارند. البته این مسئله به هیچ وجه به معنای کم اهمیت بودن چارچوب درب نیست. در صورتی که چارچوب درب امنیتی مناسب نباشد امکان دیلم کردن آن و ورود از طریق خم کردن آن وجود دارد. از این رو لازم است که درب خریداری شده چارچوب مناسبی داشته باشد.

اما جز در مورد درب های بسیار ارزان و بی کیفیت، سایر درب ها معمولا از چارچوب خوبی برخوردار هستند که امکان خرابکاری آن ها کم است. از این رو چارچوب های معمولی تفاوت قیمت زیادی ندارند و در نتیجه در اختلاف قیمت نهایی درب ها موثر نیستند. در واقع بسیاری از درب ها با قیمت های مختلف می توانند چارچوب های فلزی مشابه ای داشته باشند.

چارچوب درب های ضد سرقت محکم تر و با کیفیت تر از درب های معمولی است تا سارقین نتوانند از طریق این بخش درب را تخریب کرده و وارد ساختمان شوند.

روکوب

یکی از بخش هایی که تاثیر اندکی بر تفاوت قیمت درب های ضد سرقت ایجاد می کند روکوب است. در کوب پوششی است که از بیرون آپارتمان بر روی چارچوب درب ضد سرقت قرار می گیرد تا ظاهر زیباتری به درب بدهد.

روکوب معمولا از جنس روکش درب است یا از به صورت همرنگ با روکش رنگ شده است تا با این بخش هماهنگ باشد.

داشتن یا نداشتن روکوب باعث ایجاد اختلاف قیمت خواهد شد. درب هایی که دارای روکوب هستند قیمت بالاتری نسبت به درهای بدون روکوب دارند.

نکته جالبی که می توان در این بخش به آن اشاره کرد این است که بسیاری از درب ها را می توان در هر دو حالت باروکوب و بدون روکوب خریداری کرد. یعنی می توانید با ما تماس بگیرید و بخواهید قیمت بدون روکوب در مورد نظر شما را هم ارائه کنیم یا اگر درب خاصی را پسندیده اید با مبلغی بیشتر روکوب آن را هم خریداری کنید. البته این امر در مورد همه درها صادق نیست و به طور مثال برخی درب ها اصلا قابل روکوب خوردن نیستند یا چارچوب آنها به گونه ای است که امکان حذف روکوب وجود ندارد اما در بسیاری موارد امکان حذف و اضافه این بخش وجود دارد. به هر حال اگر محدودیت بودجه ندارید پیشنهاد ما این است که درب های با روکوب را با همان صورتی که در سایت مشاهده می کنید خریداری کنید تا زیبایی ظاهری بیشتری را برای شما به ارمغان آورد.

قفل و لولا

یراق آلات درب های ضد سرقت تاثیر زیادی در امنیت آنها دارند؛ به ویژه قفل های آنها که قفل هایی مخصوص هستند و بدون این قفل ها اصولا درب امنیتی معنایی نخواهد داشت.

قفل و لولای درب های ضد سرقت یکی از عواملی است که می تواند قیمت آنها را تحت تاثیر قرار دهد. در بازار فعلی ایران قفل های ساخت کشور ترکیه دارای بالاترین کیفیت و البته بالاترین قیمت هستند. بسیاری از سازندگان درب های ایرانی یا درب های ترک مونتاژ ایران از قفل های ترک برای درب های خود استفاده می کنند. این قفل ها استانداردهای لازم را برای ایجاد امنیت درب ضد سرقت دارند و می توان به خوبی از آنها استفاده کرد. یکی از برندهای مطرح قفل ضدسرقت ترک برند کالی (کاله) است که بسیاری از سازندگان از این نوع قفل استفاده می کنند.

استفاده از قفل و لولای ایرانی باعث کاهش قیمت درب ضد سرقت خواهد شد. البته سازندگان ایرانی به تازگی وارد این صنعت شده اند و هنوز نتوانسته اند مشتریان زیادی برای خود دست و پا کنند، اما در صورتی که می خواهید درب ضد سرقت ارزانی بخرید می توانید از یراق آلات ایرانی استفاده کنید تا قیمت درب های شما کاهش پیدا کند.

قفل های چینی بازه قیمت متفاوتی دارند. برخی از آنها از محصولات ترک هم گران تر هستند و برخی نیز قیمت پایینی دارند.

نکته ای که در مورد قفل و لولای ترک یا چینی وجود دارد این است که همه اختلاف این محصولات مربوط به قیمت یا کیفیت آنها نیست و یک اختلاف مهم هم در بین این محصولات وجود دارد. این اختلاف مربوط به نحوه قفل شدن درب ضد سرقت است.

قفل های چینی معمولا به صورتی هستند که هر درب تنها یک قفل و یک کلید داشته باشد و با چرخاندن کلید در این یک قفل، حدود ۱۲ زبانه در چند جهت وارد چارچوب می شوند. اما قفل های ترک معمولا به این صورت هستند که هر در دو قفل دارد. سه زبان توسط یک قفل وارد چارچوب می شود و زبان های دیگر هم توسط قفل دیگر. در مورد این که کدام حالت امنیت بیشتری ایجاد می کند بین کارشناسان اختلاف نظر وجود دارد؛ برخی معتقدند زبانه های متعدد قفل های چینی امنیت بیشتری را فراهم می کند اما برخی هم معتقدند که دو قفل داشتن یک درب باعث می شود باز کردن آن سخت تر شود.

برخی قفل های خاص هم در بازار وجود دارند. به طور مثال قفل های چنگکی که با زاویه وارد درب می شوند و برخی معتقدند امنیت بیشتری را به همراه دارند.

ورقه فولای

یکی دیگر از بخش های درب ضد سرقت که در قیمت آن موثر است ورقه یا ورقه های فولادی درون آن است. درهای ضد سرقت دارای ورقه ای فولادی در درون خود هستند تا امکان ورود به خانه و آپارتمان از طریق شکستن درب وجود نداشته باشد. این ورقه با یک شبکه از پروفیل های آهنی حمایت می شود. تعداد پروفیل های نگهدارنده ورق آهنی از جمله عواملی است که بر کیفیت درب موثر است.

ضخامت ورق فولادی درون درب های ضد سرقت از عوامل موثر در قیمت آن است. درب های با قیمت متوسط دارای ورق آهنی با ضخامت حدود ۸ دهم میلی متر هستند و هر چه این ضخامت بیشتر شود بر قیمت درب هم افزوده خواهد شد. برخی درب های با قیمت بالا دارای ورق با صخامت یک و نیم میلی متر هستند. این ضخامت بیشتر باعث می شود ورود به در از طریق انهدام این ورقه دشوار شود و بر امنیت در خواهد افزود.

برخی درب های ترک اصل به جای یک ورق، دو ورق آهنی دارند که امنیت بیشتری را ایجاد می کند. البته این امر باعث افزایش فراوان وزن این درب ها هم می شود که لازم است در زمان نصب به این موضوع توجه شود.

تاثیر روکش (رویه) در قیمت درب ضد سرقت

روکش موثرترین عامل در قیمت درب ضد سرقت است. در واقع بیشترین چیزی که قیمت یک درب ضد سرقت را تعیین می کند جنس و کیفیت روکش آن است.

روکش در دربهای ضد سرقت تاثیر چندانی در امنیت آن ندارد و تنها باعث زیبایی ظاهر آن می شود. البته این امر در مورد درب های ضد سرقت فلزی صادق نیست. در این گونه درب ها (که بسیاری از آنها ساخت کشور چین هستند) خود روکش در از جنس فلز است و دیگر نیازی به قرار دادن ورق فولادی در درون این درب ها نیست. مزیت بزرگ این درب ها این است که با توجه به این که روکش هر دو طرف درب از جنس فلز است، دو ورق آهنی در برابر سارقان قرار دارد و باعث می شود نسبت به درب هایی که تنها یک ورق آهنی درون آنها وجود دارد امنیت بیشتری در برابر دزدی داشته باشند.

روکش درب های ضد سرقت بر عکس چارچوب آنها تنوع بسیار زیادی دارد و در بسیاری موارد عامل تفاوت قیمت یک درب ضد سرقت گران از یک درب ضد سرقت ارزان، روکش یا رویه آنها است. یعنی ممکن است دو درب با تفاوت قیمت چند میلیونی، از چارچوب، لولا، قفل، ورق آهنی و به طور کلی امنیت مشابه ای برخوردار باشند اما همین تفاوت روکش توجیه کننده آن تفاوت قیمت چند میلیونی باشد.

روکش درب برعکس بقیه قسمت های آن کاملا در دید است و از این رو عده زیادی از افراد به فکر شیک و لوکس بودن آن هستند و زیبایی این بخش از همه قسمت های دیگر درب مهم تر است. به همین دلیل با ارائه روکش هایی بسیار لوکس اختلاف قیمت زیادی در درب های ضد سرقت ایجاد شده است؛ به طوری که حتی برخی از روکش های درب ضد سرقت جز صنایع دستی است و به قولی کار دست است و همین امر بر قیمت آن افزوده است.

از جمله مسائلی که در قیمت رویه درب ضد سرقت موثر است می توان به نکات زیر اشاره کرد:

  • جنس رویه: جنس روکش یکی از مهم ترین عوامل در قیمت آن است. به طور معمول روکش چوب بالاترین قیمت را دارد و بعد از آن روکش های ام دی اف هستند. خود این روکش ها هم تفاوت قیمت زیادی با هم دارند. مثلا روکش می تواند چوب گردو باشد یا چوب درخت راش، محصول کشور روسیه باشد، ترک باشد یا ایرانی و ….
  • برجستگی رویه: روکش های برجسته به طور معمول قیمت بالاتری نسبت به روکش های تخت دارند. درب های گرانتر برجستگی های واقعی دارند و از ترکیب چند لایه مختلف ایجاد شده اند؛ اما طرح روی روکش های ارزانتر و برجستگی هایی که روی آن ها دیده می شود با دستگاه سی‌ان‌سی ایجاد می شود.

در این مقاله تلاش کردیم هر چیزی که حتی ذره ای در قیمت درب ضد سرقت موثر است را برای شما باز کنیم و همه جنبه های آن را برای شما برشماریم. در صورتی که هنوز هم سوالی در ذهن شما است و در مورد قیمت یکی از محصولات سایت سوال دارید می توانید با شماره های سایت مومن در تماس بگیرید تا مشاوران ما اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند. ما از زمان تماس شما تا لحظه خرید و نصب و اخذ لبخند رضایت شما همراهتان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *