نمایش دادن همه 1 نتیجه

درب ضد سرقت ترکیه ای (ترک)

قشقرق

12000000 تومان

درب ضد سرقت ترک

درب ضد سرقت ترک یا ترکیه ای از جمله درب های مهم در بازار کشور ایران هستند. این درب ها بالاترین کیفیت را در بازار درب ضد سرقت ایران دارند و به نوعی انتخابی لوکس و با کیفیت بالا به شمار می آیند. اما در خرید این دسته از درها باید بسیار دقت کرد تا جنس تقلبی را به جای جنس ترک خریداری نکنیم. پس تا انتهای این مقاله همراه باشید تا رموز طلایی خرید این درها را برای شما افشا کنیم!

درب ضد سرقت ترک (ترکیه ای)

چرا باید در خرید درب ضد سرقت ترک دقت کنیم؟

درب های ترک در بازار ایران به عنوان بهترین درب های ضد سرقت معروف شده اند و مشتریان زیادی دارند به دنبال خرید این محصولات هستند، از این رو متاسفانه فروشگاه های متعددی جنس های با ظاهر لوکس ایرانی و گاه چینی را به عنوان نمونه های ترک معرفی کرده و خریداران بی اطلاع فریب می دهند. از این رو توجه به ویژگی های درب های ضد سرقت ترکیه ای می تواند کمک زیادی به خرید درست نماید.

مشخصات فنی درب ضد سرقت ترکیه ای

درب های ضد سرقت ترک 4 لولا دارند که قابلیت تنظیم دارند. بر روی این درها چشمی نصب شده است و علاوه بر دستگیره های زیبایشان قفل شیب بندی هم دارند.

به طور معمول سیستم قفل محصولات ترکیه این گونه است که با چرخش کلید در قفل، هشت زبانه به صورت همزمان و از دو جهت مختلف وارد چارچوب در می شوند.

معمولا به همراه هر یک از این درها 8 کلید کامپیوتری تحویل داده می شود که سه تا از آنها عنوان کلید کارگری دارند. استفاده از کلید کارگری مربوط به دوران ساخت و ساز است و 5 کلید دیگر هم به عنوان کلیدهای اصلی این درب ها شناخته می شوند.

چارچوب درب ضد سرقت ترک

چارچوب درب های ترک ضخامتی 17 سانتی دارند. لنگه درب هم حدود 90 میلی متر ضخامت دارد. پاشنه این درها از جنس ورق استیل ضدزنگ است.

ورقه فولادی

برخی درب های ترک ورقه فولادی با قطر 1.4 میلیمتر دارند. همچنین برخی درب های ترک به جای یک ورقه فولادی، دو ورق فولادی در درون خود دارند که استحکام آنها را بیشتر می کند.

پل های استحکام دهنده یا همان پروفیل های نگاه دارنده ورقه فولادی هم در این درب ها بسیار محکم و قابل اعتماد هستند.

قفل و لولا

لولاهای این درب ها کاملا از روبرو قابل مشاهده است و مانند مدل های چینی مخفی نیستند.

اندازه های استاندارد درب های ضد سرقت ترک

درب های ترک تک لنگه دارای عرض 110 سانتی متر و ارتفاع 210 سانتی متر هستند.

 همچنین اختلاف سطح  بین سطح بیرونی چارچوب و لنگه در مدل های ترک نسبت به مدل های چینی بیشتر است.

تفاوت درب های ضد سرقت ترک و چینی

درب های تولید ترکیه و چین سه تفاوت مهم دارند!

اولین اختلاف بین این دو نوع در به چارچوب این درها مربوط است. چارچوب درهای چینی معمولا به صورت تخت است و اختلاف کمی بین سطح خارجی و لنگه در وجود دارد، اما این اختلاف در مدل های ترک بیشتر است.

اختلاف دوم مربوط به لولای درها است. لولای درب های چینی مخفی است و نه از داخل و نه از بیرون قابل مشاهده نیستند اما درب های ترک لولاهایی دارد که از سمت داخل کاملا مشخص و آشکار است.

روکش درب ها سومین عامل تفاوت درب های ترک و چینی است. رویه درب های چینی معمولا به صورت فلزی (استیل) است که رنگ کوره ای الکترواستاتیک شده است اما درب های ترک رویه های به صورت MDF با روکش طبیعی چوب و یا MDF با روکش PVC دارند.

انواع درب ضد سرقت ترک

در بازار ایران با توجه به اهیمت ترک بودن درب ضد سرقت، به دو نوع در درب ترکیه ای گفته می شود. درب ضد سرقت ترک وارداتی (اصل) و درب ضد سرقت ترک مونتاژ ایران. در ادامه این دو نوع درب را برای شما معرفی می کنیم:

درب ضد سرقت ترک مونتاژ ایران

در ابتدای ورود درب ضد سرقت به بازار ایران، درب های ترک سهم بازار بسیار بالایی داشتند و به دلیل کیفیت مناسبی که نسبت به مدل های چینی داشتند از فروش بالایی برخوردار بودند به گونه ای که انواع درب های ترکیه ای در سری های اقتصادی (اکونومی)، لوکس و مولتی لوکس وارد بازار ایران شد. با توجه به این محبوبیت، صنعتگران ایرانی تصمیم گرفتند به جای واردات مستقیم کالای آماده، اجزای آن را وارد کنند و آن را در ایران مونتاژ کنند. شهرهای مرزی ایران در استان آذربایجان غربی از پیشروان این کار بودند.

تولیدکنندگان ایرانی به تدریج به این نتیجه رسیدند که  با توجه به تولید فولاد باکیفیت در داخل کشور، بهتر است چارچوب درب های ضد سرقت را در داخل کشور تولید کنند و نیازی به وارد کردن این بخش از درب ندارند و کافی است روکش، قفل و لولای آن را از کشور ترکیه وارد کنند و سپس درب را در داخل کشور مونتاژ کنند.

البته درب های ضد سرقت ایرانی هم در بسیاری موارد از چنین شرایطی برخوردار است. یعنی چارچوب فلزی و ورقه فولادی درون درب در ایران تولید می شود اما یراق آلات (قفل و لولا) آن از کشور ترکیه و به ویژه شرکت کالی (کاله) وارد می شود و روکش درب هم در بسیاری موارد وارداتی است که از کشور ترکیه و یا دیگر کشور ها وارد می شود. گفتنی است برخی به این گونه درب ها هم درب ضد سرقت ایرانی می‌گویند و معتقدند درب ترک تنها دربی است که در کشور ترکیه ساخته و به طور آماده وارد کشور می شود.

ویژگی های محصولات مونتاژ ایران

چهار چوب فلزی این درها در داخل ایران تولید می شود و با توجه به کیفیت خوب فولاد ایران، از کیفیت مناسبی برخوردار هستند.

قفل و لولای این درب ها از کشور ترکیه وارد می شود و کیفیتی برابر با مدل های ترک دارند. در بازار فعلی ایران قفل و لولاها بیشتر از شرکت کاله (کالی) هستند که با توجه به کیفیت مناسب آنها 5 سال گارانتی دارند.

رویه درب های مونتاژ ایران به طور مستقیم از ترکیه وارد و در ایران نصب می شود. این قسمت یکی از تفاوت های مهم درب های ایرانی و مونتاژ ترک است، چرا که در مورد درب های ایرانی گاهی سی ان سی درها در داخل کشور انجام می شود و تنها خود رویه بدون طرح از خارج وارد می شود اما در مورد درب های ترک مونتاژ ایران، رویه به طور آماده وارد و بر روی درب نصب می شود.

اگر برایتان سوال پیش آمده که بهتر است درب باکیفیت ایرانی بگیرید یا درب ترک مونتاژ ایران باید بگوییم که اولا بسیاری از فروشندگان، درب های ضد سرقت ایرانی را به عنوان درب های ترک مونتاژ ایران معرفی می کنند که باید حواسمان باشد که این طور نیست، ثانیا کیفیت درب های ضد سرقت خوب ایرانی با کیفت درب های ترک مونتاژ ایران برابر می کند و نمی توان برتری خاصی برای این گونه درب های ترک در نظر گرفت؛ اما درب های سری لوکس ترکیه که وارد ایران می شود علاوه بر کیفیت ظاهری بهتر، از ضریب امنیت بالاتری نيز برخوردار مي باشند.

بزرگترین مزیت درب های مونتاژ ایران قیمت آنها است؛ با خرید این گونه درب ها ضمن استفاده از کیفیت مناسب درب های ترک، قیمت بسیار پایین تری پرداخت خواهید کرد.

درب ضد سرقت ترک وارداتی

در بازار کنونی ایران تقریبا شیک ترین و گران ترین درب های ضد سرقت، درب های ترک وارداتی هستند. این درب ها به طور کامل در ترکیه تولید و به طور آماده به ایران وارد می شوند. این درب ها کیفیت خوبی دارند و در مواردی که نیاز به یک درب لوکس داشته باشید تقریبا بهترین گزینه هستند.

این درب ها دو مشکل عمده دارند. یکی این که با توجه به قیمت دلار، قیمت این درب ها هم بسیار بالا است و از محصولات باکیفیت ایرانی هم قیمت به مراتب بالاتری دارند. مشکل دوم این که با توجه به تحریم های اعمال شده به ایران، ورود این درب ها بسیار محدود شده است که باعث شده از یک سو تنوع درب های اصل ترک بسیار محدود باشد و گزینه های فراوانی پیش روی خریدار نباشد و از سوی دیگر باعث افزایش غیرمنطقی قیمت این درب ها شده است.

توصیه ما این است که در ابتدا به دنبال جنس های باکیفیت ایرانی یا درب های ترک مونتاژ ایران باشید و در صورتی که این درب ها نیاز شما را تامین نکرد به سراغ درب های اصل ترک بروید.

در صورتی که پس از مطالعه این مطلب همچنان سوالی در ذهن شما است یا در مورد خرید محصول یا محصولاتی از فروشگاه اینترنتی درب ضد سرقت شک دارید حتما با ما تماس بگیرید یا سوال خود را از طریق صفحه تماس با ما مطرح نمایید تا در اسرع وقت به سوال شما پاسخ داده شود.

درب ضد سرقت ترکیه ای (ترک)

قشقرق

12000000 تومان