نمایش دادن همه 1 نتیجه

با درب ضد سرقت فلزی مستحکم، امنیت ساختمان هایتان را چند برابر کنید

معرفی درب ضد سرقت فلزی

همانطور که می دانیم در هر ساختمان، درب ورودی مهمترین عامل حفظ امنیت محسوب می شود. با ساخت انواع درب ضد سرقت تا حد زیادی خیال مردم بابت حفظ امنیت ساختمان هایشان راحت شد. علاوه بر امنیت این درب ها، استفاده از طراحی های مدرن و زیبا بر روی انواع درب ضد سرقت نیز نقش زیادی در زیباتر شدن ساختمان ها ایفا می کند. با وجود انواع درب ضد سرقت که در بازار عرضه می شوند، ممکن است با این سوال مواجه باشید که درب ضد سرقت فلزی بهتر است یا چوبی؟ و نوع درب ضد سرقت چه تاثیری در میزان امنیت خواهد داشت؟

علاوه بر انواع درب ضد سرقت چوبی، درهای ضد سرقت فلزی همواره نقش مهمی در افزایش امنیت بر عهده داشته اند. اگر می خواهید با این درب های بسیار محکم و ایمن آشنا شوید، و پاسخ این سوالات را بدانید تا انتهای این مقاله با مومن در، همراه باشید.

درب ضد سرقت فلزی چیست؟

همانطور که از نام این درب ها مشخص است، از ساختاری فلزی ساخته شده اند. این ساختار فلزی محکم، ایمنی بسیار بالایی را برای شما تأمین خواهد کرد. درب های ضد سرقت فلزی استحکام زیادی دارند و به همین دلیل کاربردهای زیادی نیز دارند. نکته جالب توجه این است که مقاومت این درب های ضد سرقت در مقایسه با درب های ضد سرقت چوبی بیشتر است. درهای ضدسرقت فلزی برای تأمین امنیت ساختمان های تجاری، مسکونی، و صنعتی استفاده می شوند. این درب ها معمولاً از جنس استیل گالوانیزه و سفید ساخته شده اند و سپس رنگ شده اند.

هر چند که درب های ضد سرقت چوبی در مقایسه با درهای ضدسرقت فلزی ظاهر زیباتری دارند، اما درب های فلزی دارای چندین قفل در قسمت های مختلف هستند، در حالیکه درب های چوبی از این مزیت برخوردار نیستند.

اگر به دلیل زیبایی کمتر درب های فلزی نسبت به درب های چوبی برای انتخاب این درب ها مردد هستید، لازم است بدانید که امروزه با استفاده از فرفورژه، طراحی این درب ها را انجام می دهند و ظاهر زیباتری به آنها می دهند.

علاوه بر عایق بودن در برابر صدا، گرد و غبار، و آتش، یکی دیگر از مزیت های مهم درهای ضدسرقت فلزی، مقاومت بالای این درها در برابر سرما و گرما می باشد. به طوریکه حتی در تغییرات شدید دمایی نیز دچار تغییر شکل یا تاب خوردگی نمی شوند و شکل فیزیکی آنها حفظ می شود.

 

ویژگی های درب ضد سرقت فلزی

از مهمترین ویژگی های در ضدسرقت فلزی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- ساختار این درب ها از فولاد نورد (Rolling) سرد می باشد.

- دو لایه ورق با ضخامت یک میلیمتر در دو طرف این درب های ضد سرقت نصب شده است.

- فضای بین دو ورق رویه این درب ها با شبکه بندی لانه زنبوری (Honeycomb)، فوم پلی اورتان و مش فولادی پر شده است.

- دارای قفل های مولتی سیستم گاوصندوقی هستند که از 11 تا 15 نقطه به چهارچوب متصل شده اند و با چرخاندن کلید تعداد 12 زبانه قفل در چندین جهت وارد چهارچوب می شوند.

- 4 عدد لولای داخلی مخفی قابل رگلاژ دارند و هر کدام از این لولاها از 5 نقطه به درب متصل شده اند.

- چهارچوب این درب ها تماماً از جنس استیل ضد زنگ با ضخامت 12 سانتیمتر می باشد.

- دارای یک نوار درزگیر پلیمری هستند که از نفوذ گرد و غبار به خوبی جلوگیری می کند.

- مجهز به تجهیزات اضافی مانند قفل شب بند، زنگ اخبار، چشمی با زاویه دید بالا، دستگیره و یراق آلات کامل قفل مرکزی می باشند. و علاوه بر کلیدهای اصلی، کلیدهای کارگری و مسافرتی نیز دارند.

- روکش بیرونی این درب ها با رنگ های کوره ای (Heat Transfer) طرح چوب رنگ آمیزی شده و گاهی با روکش پی وی سی روکش شده اند.

- در برابر آتش بسیار مقاوم هستند.

-  یک لایه عایق صدا در لایه میانی این درب ها به کار رفته است.

- برای جلوگیری از اتلاف انرژی، یک لایه عایق حرارتی در لایه میانی آنها استفاده شده است.

- بعد از نصب درب قابل رگلاژ هستند.

- دارای 8 عدد کلید کامپیوتری (دو عدد کلید مخصوص نصاب و کارگران مشغول به کار در ساختمان، یک عدد کلید جهت تغییر رمز قفل و پنج عدد کلید اصلی) جهت استفاده ساکنین می باشند.

  درب ضد سرقت فلزی

ابعاد و ضخامت درب ضد سرقت فلزی

- ابعاد پشت تا پشت این درب ها 105×210 می باشد. - هنگام باز شدن حدوداً فضایی به اندازه 91×197 سانتیمتر نیاز دارند. - ضخامت ورق رویه این درب ها حدود 9-8 میلیمتر است. - ضخامت چهارچوب این درب ها حدود 12 سانتیمتر می باشد. - ضخامت بخش بازشوی این درب ها حدود 7 سانتیمتر است.

درب ضد سرقت فلزی ایرانی

به طور کلی درهای ضدسرقت فلزی در ایران به میزان محدودی تولید می شوند و درب های ضد سرقت فلزی که در بازار ایران عرضه می شوند بیشتر به درب ضد سرقت چینی معروف هستند. این درب ها معمولاً از فولاد ساخته می شوند. این فولاد یا از استنلس استیل است مانند درب استیل، و یا فولاد معمولی که با یک لایه محافظ در برابر زنگ زدگی محافظت شده اند. این درب ها همانطور که گفتیم بیشتر به درب ضد سرقت چینی معروف هستند و استقامت بالایی ندارند.

این در حالی است که خوشبختانه از بهترین و باکیفیت ترین درهای ضد سرقت فلزی، می توان درهای ضدسرقت فلزی ایرانی را نام برد. این درب ها از تلفیق رویه فلزی و درب ضد سرقت رویه چوب ساخته می شوند. به این صورت که به جای رویه چوب، رویه فلزی روی آن سوار می شود و با کمی بیشتر کردن ضخامت لایه محافظ (لایه محافظ در برابر زنگ زدگی) می توانید به تمام اهداف و انتظاراتی که از یک در ضدسرقت فلزی داریم برسید. لازم به ذکر است که تنها قسمت غیر فلزی در درب ضد سرقت رویه چوب رویه آن می باشد.

 

مزایای در ضد سرقت فلزی

از مهمترین مزایای در ضدسرقت فلزی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- این درب ها در برابر تابش مستقیم خورشید مقاوم هستند، و به همین دلیل در اقلیم های گرم و در معرض تابش مستقیم نور آفتاب، در برابر بلند شدن رویه و تغییر شکل رویه مقاومت خوبی دارند.

- این درب ها اگر پوشش محافظ خوبی داشته باشند و یا از جنس فولاد استنلس استیل باشند، در برابر رطوبت هم مقاومت لازم را نشان می دهند. بنابراین، در ضدسرقت فلزی را می توان یکی از گزینه های بسیار خوب برای مناطق مرطوب دانست.

- یکی دیگر از مزیت های بسیار خوب درهای ضدسرقت فلزی مقاومت فشاری بالای این درب ها (به غیر از درب های ضد سرقت چینی که وارداتی و بی کیفیت هستند) است، که چه در برابر نفوذ سارقین و چه در برابر صدمات احتمالی در اثر برخورد جسم های تیز بیشتر از سایر درهای ضد سرقت می باشد.

 

کاربرد درب ضد سرقت فلزی

با توجه به مزایایی که برای در ضدسرقت فلزی گفته شد، این درب ها بیشتر برای مناطق با رطوبت بالا مانند مناطق جنوبی و مناطق شمالی ایران مناسب هستند. همچنین، اگر بخواهید درب ضد سرقت را در محیط های باز و در معرض بارندگی یا تابش مستقیم نور آفتاب نصب کنید (مانند درب ویلاها، یا درب های ورودی ساختمان ها)، بهترین گزینه ای که در دسترس شما می باشد، در ضدسرقت فلزی ایرانی است. با انتخاب این درب ها خیالتان هم از بابت استقامت و امنیت راحت باشد و هم طراحی و رنگ آمیزی های زیبای این درب ها. 

برخی از موارد استفاده در ضدسرقت فلزی عبارتند از:

  • درب حیاط
  • درب ورودی ساختمان
  • درب باغ
  • درب کارخانه
  • درب انباری

قیمت درب ضد سرقت فلزی

به طور کلی قیمت درهای ضدسرقت فلزی به جنس مواد استفاده شده و میزان کاری که بر روی این درب ها انجام می شود، بستگی دارد. به عنوان مثال مدل هایی از درب ضد سرقت که طرح های برجسته (CNC) دارند، نسبت به مدل های ساده، قیمت بالاتری دارند.

علاوه بر این، قیمت در ضدسرقت فلزی به جنس روکش چوبی که در ساخت آنها استفاده می شود نیز بستگی دارد. به این صورت که درهایی که روکش آنها از جنس چوب راش است، نسبت به درب هایی که روکش چوب گردو دارند، ارزان تر هستند. جنس یراق آلات استفاده شده (استیل یا برنج) برای در ضدسرقت فلزی نیز در قیمت این درها تأثیر دارد.

درب ضد سرقت ارزان

آسمان

1,500,000 تومان