نمایش دادن همه 1 نتیجه

با درب لابی شکیل و زیبا، خانه ای منحصر به فرد داشته باشید

درب لابی

به طور معمول در بدو ورود به یک ساختمان، اولین چیزی که جلب توجه می کند درب ورودی است و افراد سعی می کنند از درب های ورودی زیبا و شکیل استفاده کنند تا جلوه بهتری به ساختمان هایشان بدهند. به درب ورودی ساختمان ها درب لابی گفته می شود. درواقع درب های لابی از انواع درب ضد سرقت محسوب می شوند.

 امروزه استفاده از درب های لابی نسبت به گذشته عمومیت بیشتری یافته و به یکی از ارکان مهم در هر ساختمانی تبدیل شده است. بنابراین، انتخاب یک در لابی زیبا، مرغوب و ایمن اهمیت ویژه ای دارد. در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعاتی که برای خرید در لابی مناسب لازم است را به شما بگوییم.

نکات مهم در خرید درب لابی

برای خرید در لابی مناسب میبایست به نکاتی توجه کنیم. لازم به ذکر است، اهمیت ندادن به برخی از این نکات، طول عمر مفید درب را کاهش می دهد.

- مکان و موقعیت استفاده از درب اهمیت زیادی دارد و انتخاب درب مناسب بستگی به شرایط مکان نصب دارد. جنس و رنگ درب با توجه به تابش آفتاب و میزان رطوبت محل نصب باید انتخاب شود.

- یراق آلات درب (دستگیره و لولا) باید مناسب و به تعداد درست باشند.

- اگر قصد خرید درب های لابی دارید که به سمت بیرون باز شود، میبایست در لابی ضد سرقت خریداری کنید.

- توجه کنید که درب با طراحی نمای ساختمان تناسب داشته باشد.

– شکل ظاهری، وزن، استحکام، و عایق بودن صوتی- حرارتی درب اهمیت دارند.

- توجه کنید که درب مورد نظر شیشه های سه جداره داشته باشد. به علاوه، طراحی شیشه های درب که با برنز بر روی آنها درج می شود به صورت سلیقه ای می باشد و می توانید مطابق سلیقه ی شخصی تان طراحی درب را سفارش دهید.

ابعاد درب لابی

با توجه به مشخصات فنی درب های لابی چوبی و درب های ضد سرقت، معمولاً عرض های کمتر از 155 سانتیمتر را به عنوان درب های لابی یک و نیم لنگه در نظر می گیرند. با اینکه بر اساس نوع ساختمان ها به طور معمول عرض های متفاوتی برای در لابی چوبی استفاده می کنند، اما بازشو اصلی درب های یک و نیم لنگه 95 سانتیمتر در نظر گرفته می شود.

معمولاً درب های لابی چوبی در دو نوع ساخته می شوند: 1- در لابی چوبی دو لنگه و بدون شیشه و کتیبه؛ 2- در لابی چوبی با درب اصلی بازشو حدود 95 تا 100 سانتیمتری و دارای ساختار ترکیبی شیشه و شبکه فلزی آلومینیوم. که درب های دارای کتیبه در بین مشتریان محبوبیت بیشتری دارند.درب لابی دو لنگه

لازم به ذکر است که درب های لابی چوبی با عرض های بزرگتر نیز به ابعاد مشخصی محدود هستند ولی به طور کلی ساخت درهای لابی با ابعاد سفارشی نیز امکان پذیر است.

ابعاد استاندارد برای درب ها تک لنگه و با کتیبه های کناری، عرض پشت تا پشت چارچوب را 195 سانتیمتر در نظر می گیرند؛ و برای درب های دو لنگه با دو کتیبه کناری عرض را 270 سانتیمتر در نظر می گیرند. توجه داشته باشید که ارتفاع زیر ساب فریم تا کف فینیشینگ (ارتفاع طولی) نباید بیشتر از ۲۱۵ سانتیمتر باشد.

دقت کنید که در درب های لابی ضد سرقت دولنگه بهتر است از پاشنه سنگی برای درب استفاده کنید تا هیچ گونه ورودی از زیر درب انجام نشود.

به علاوه، نوع رویه برای درهای لابی ضد سرقت دولنگه نیز شبیه درب های یک لنگه است، با این تفاوت که به دلیل عدم قرینگی درب های دو لنگه در عرض های کمتر از 180 سانتیمتر، سعی می کنند لنگه درب بازشو را کمی بزرگتر از لنگه درب ثابت در نظر بگیرند.

چوب های مورد استفاده در ساخت درب لابی

نوع متریالی که در ساخت درهای لابی چوبی به کار می رود به عوامل محیطی مثل تابش نور خورشید و میزان رطوبت بشتگی دارد. به عنوان مثال، در مکان هایی که نور خورشید مستقیم می تابد معمولاً چوب راش جنگلی را برای ساخت درب به کار می برند و روی در را با روغن می پوشانند و سالی یک مرتبه این کار تکرار می شود و درب را روغن می زنند تا دوام بیشتری داشته باشد.چوب های مورد استفاده در ساخت درب لابی

برای ساخت درب ها در محیط هایی که دور از تابش خورشید و یا در زیر سقف هستند چوب های روسی (چوب درخت کاج , سرو)، و چوب درخت های بلوط، زیتون و افرا را به کار می گیرند. از چوب های مورد استفاده در ساخت در لابی چوب ماهون هندوراس بهترین نوع، و چوب گردو و بلوط رایج ترین نوع چوب می باشند.

به طور کلی، درب های لابی که از چوب مصنوعی یا چوب کاور شده توسط پی وی سی (درب Plywood) ساخته می شود را می توان در محیط هایی که در معرض باد و باران هستند، یا در مناطق مرطوب نصب کرد. دقت کنید که در مکان هایی که تحت تأثیر رطوبت شدید هستند باید از در لابی پلی وود استفاده کرد.

اولویت مهم برای ساخت درب های چوبی استفاده از چوب درجه یک می باشد. چوب باید کاملاً خشک باشد. اگر از چوب روس برای ساخت در لابی استفاده کنید ابتدا باید چوب را باید به مدت 3 الی 4 ماه در  هوای آزاد قرار دهید تا به طور کامل خشک شود و هیچ گونه رطوبتی نداشته باشد. همچنی، چوب ها را در مجاورت هوای آزاد قرار دهید تا همه فعل و انفعالات و واکنش های خود را درهوای آزاد انجام دهد.

مهمترین انواع درب لابی موجود در بازار

مهمترین درب های لابی که به بازار عرضه می شوند عبارتند از: درب فلزی، درب استیل، درب ضد سرقت، درب شیشه خور، و درب تمام چوب.

درب لابی استیل

1- در لابی فلزی

در ساخت این نوع درب ها، فلزات به کار رفته است. درب های لابی فلزی طرفداران خاص خود را دارند، زیرا معتقدند که هم در مقایسه با درب های چوبی، امنیت بیشتری دارند، و هم قیمت این درب ها مناسب است. البته لازم به ذکر است، گاهی قیمت در لابی فلزی در برخی از نمونه ها بالاتر از نمونه های چوبی مشابه است.

2- در لابی استیل

این نوع درب، یکی از انواع بسیار زیبای در لابی فلزی است. از آنجایی که استیل مقاومت بالایی در برابر شرایط خاص جوی دارد، به عنوان یک ماده اولیه در ساخت درب به کار می رود. درب ضد سرقت استیل قیمت مناسب، زیبایی منحصر به فرد، و مقاومت بسیار خوبی دارد.

3- در لابی ضد سرقت

این نوع درب ها با داشتن قفل های ایمن و چهارچوب خاص و آهن كشی های خاص در زمان ساخت، نسبت به سایر درهای لابی، امنیت بسیار زیادی را ایجاد می کنند.

4- در لابی شیشه خور

این نوع درب ها از زیبایی خاصی برخوردار هستند و بسیار شیک و پرطرفدار می باشند. درب های شیشه خور قابلیت سفارش متناسب با سلیقه ی شما را نیز دارند.

درب لابی شیشه خور و ضد سرقت

5- درب لابی تمام چوب (چوبی)

چوب ها با مزایایی که دارند طرفداران زیادی را برای استفاده در دکوراسیون به خود جذب می کنند. به عنوان مثال، چوب ها علاوه بر زیبایی که دارند، قابلیت پردازش، برش، خراطی، و سمباده خوردن نیز دارند. طرفداران استفاده از چوب در صنعت دکوراسیون داخلی و به ویژه برای درب ضد سرقت، معتقدند که چوب احساس طبیعی بودن را به خانه می آورد و از این لحاظ محصولات چوب مصنوعی قابل مقایسه با چوب طبیعی نیستند.

همانطور که از اسم این درب ها مشخص است، در ساخت آنها فقط و فقط چوب به کار رفته و از هیچ چیز دیگری استفاده نشده است. از مهمترین و رایج ترین چوب های استفاده شده در ساخت این نوع درها چوب گردو و چوب راش را می توان ذکر کرد.

چوب گردو: چوب درخت گردو از بهترین و مرغوب ترین چوب ها برای ساخت درهای لابی است. این چوب که به رنگ قهوه ای تیره است قابلیت صیقل و رنگ شدن دارد و در صنعت های مختلفی از جمله ساخت درب های لابی کاربرد دارد. چوب گردو چوب نیمه سخت و نیمه سنگین و دارای بافت همگن است و در برابر خمش و کشش، فشار و رطوبت مقاومت می کند.

چوب راش: این چوب نیز بافتی همگن دارد، نیمه سنگین است و در برابر حشرات و قارچ ها تقریباً مقاوم است. در سطح چوب راش دوک هایی وجود دارد که در عین زیبایی که دارند ممکن است به عنوان عیب نیز تلقی شوند. از نظر نجارها این دوک ها زمان رنگ شدن سیاه می شوند. این چوب با توجه به بافت همگن و سختی که دارد در صنعت مبلمان کاربرد بهتری دارد.

قیمت درب لابی:

قیمت این درب به ابعاد آن بستگی دارد. علاوه بر این، یکی از عوامل مهمی که ارتباط مستقیمی با قیمت چوب دارد، نوع چوب مورد استفاده و کشور تولید کننده آن است. با توجه به این معیارها، در بازار ایران درب لابی چینی نسبت به دو نوع ترک و ایرانی ارزان تر است. درهای لابی ترک در بازار ایران بیشترین تقاضا را دارد و دارای بالاترین قیمت است.